12.09.2005 Українська Міжцерковна Рада має свій погляд на релігійне життя України

Засідання Української Міжцерковної Ради (УМР), в якому прийняв участь консультант Президента України Олександр Саган, відбулося 12 вересня у Києві. У своєму виступі він виклав функції новоствореного департаменту релігій та пояснив вислів Президента України про намір створення єдиної помісної Православної Церкви, не як єдиної державної Церкви, а просто помісної Церкви, що не може вплинути на рівність усіх Церков в Україні, – повідомив координатор УМР єпископ Володимир Гарбар.

Учасники УМР визнали невірним трактування Державним комітетом у справах релігій, Інститутом релігієзнавства, психологами та деякими релігійними діячами нових євангельсько-харизматичних Церков, як новітніх релігій та деструктивних культів. Така позиція, на думку учасників засідання, може привести до порушення міжцерковної злагоди в Україні.

Також темою обговорення були статистичні дані щодо кількості релігійних організацій в Україні, які подаються Держкомрелігій і, на переконання УМР, не відповідають дійсності. Зокрема, було висловлено здивування щодо віднесення Свідків Єгови, мормонів та інших нехристиянських культів до протестантських Церков.

Учасники засідання висловили занепокоєння, що така позиція дезінформує Президента та владу щодо церковно-релігійного стану речей у державі і радше виглядає „як чиєсь замовлення”.
УМР внесла на розгляд влади пропозицію започаткувати святкування спільного Дня Подяки, як загальнонаціонального свята.

Президенту України були передані звернення від УМР з наступних складових суспільного життя країни: „Віра нації”, „Духовність нації”, „Державність нації”, „Здоров’я нації” та „Родина нації”.

Було домовлено про підготовку зустрічі лідерів Церков-членів УМР з Президентом України та урядом для обговорення участі в соціальних програмах, таких, як робота з дітьми-сиротами, нарко- та ВІЛ-залежними та з інших питань, які існують у стосунках між державою та Церквою.

Окремо обговорювалися питання про початок реструктуризації УМР для кращої координації дій у зв’язку з розумінням відповідальності за духовний стан України. УМР матиме окремий офіс, буде створений секретаріат, робота Ради буде більш широко висвітлюватися в пресі та інше.

12.09.2005 р.

Scroll to top