15.10.2013 Заява Української Міжцерковної Ради щодо діяльності Володимира Мунтяну

Розуміючи свою відповідальність перед Богом та українським народом, разом з іншими християнськими церквами, союзами та об’єднаннями, Українська Міжцерковна Рада висловлює свою позицію щодо діяльності керівника Духовного центру «Відродження» Володимира Мунтяну в Україні.

Повідомляємо, що Духовний центр «Відродження» входив до складу Української Міжцерковної Ради з 03.11.2009 до 19.09.2012 року. Після виникнення серйозних претензій (богослівського та етичного характеру) до діяльності пастора   В. Мунтяну з боку багатьох священнослужителів України з ним неодноразово зустрічалися уповноважені представники Української Міжцерковної Ради з метою висловлення свого ставлення до його служіння. Під час обговорення діяльності Духовного центру «Відродження» на офіційному засіданні Української Міжцерковної Ради Володимир Мунтяну в присутності свого помічника Валентина Кольби прилюдно обіцяв, що обов’язково врахує всі рекомендації та побажання з боку єпископів і пасторів. Однак, після цього від В. Мунтяну надійшла заява про вихід зі  складу Української Міжцерковної Ради, а всі отримані зауваження ним були повністю проігноровані, про що яскраво свідчить його теперішня діяльність.

Аналізуючи діяльність В. Мунтяну, яка на сьогодні широко популяризується через засоби масової інформації, Українська Міжцерковна Рада констатує, що основні негативні моменти його діяльності виявляються у наступному:

1. Надмірний акцент на практиці звільнення віруючих людей від родових проклять, обіцяння зняти “порчу”, “вінок безшлюбності”, “печать одинокості”, “прокляття бідності” та ін., що є дуже суперечливим і сумнівним з точки зору євангельського віровчення та може бути віднесеним до окультної практики.

2. Під час здійснення В. Мунтяну молитов за звільнення від демонічної сили її отримувачами часто є одні і ті ж люди, що може свідчити про те, що справжнього духовного звільнення вони не отримують.

3. Використання неправдивих публічних заяв. Так, В. Мунтяну багаторазово прилюдно, в тому числі на засіданні Української Міжцерковної Ради, заявляв, що його покликанням є не збудування нового об’єднання церков, а проведення євангелізаційних крусейдів по всіх регіонах України з метою допомоги місцевим церквам. Насправді ж, у той самий час, очолюваний ним Духовний центр «Відродження» здійснював активну та широкомасштабну діяльність по всій Україні щодо швидкого насадження нових церков, а також приєднання до себе вже існуючих церков, в тому числі тих, що відносились до інших церковних об’єднань.

4. Грубе і систематичне порушення пасторської та міжцерковної етики, що виражається у наступному:

– переманювання до себе членів та служителів інших церков шляхом активної експансії через засоби масової інформації, інтернет-ресурси та різні маніпулятивні технології, а в окремих випадках шляхом прямих пропозицій покращити особисте фінансове і матеріальне становище цих служителів;

– призначення на духовне, в тому числі пасторське служіння осіб, що мають сумнівну репутацію;

– публічне приниження авторитету та дискримінація служіння пасторів інших церков, образливі висловлювання на адресу служителів, не згідних з практикою його діяльності тощо.

5. Наявність характерних ознак тоталітарного сектантства, зокрема:

–  використання прийомів психологічного тиску і маніпулювання свідомістю;

– постійне підкреслення переваг свого служіння над іншими;

–  надмірне прив’язування людей до своєї особи та очолюваної ним організації, формування культу особистості;

– обіцяння “гарантованого” приходу Божого благословення (як правило, в сфері здоров’я, фінансів) у разі пожертвування на служіння В. Мунтяну великої суми коштів тощо.

Усім вищезазначеним В. Мунтяну та очолюваний ним Духовний центр «Відродження» ставлять себе поза рамок євангельської спільноти. Враховуючи це, Українська Міжцерковна Рада дає різко негативну оцінку діяльності В. Мунтяну та попереджає, що подальше втягування людей в цю небіблійну практику може призвести їх до глибоких розчарувань та повного духовного банкрутства, а також нанести черговий удар по репутації і доброму імені євангельського християнства в суспільстві.

Українська Міжцерковна Рада закликає всіх християн в Україні та за її межами, а особливо керівників церков бути обачливими та, маючи страх Божий, остерігати себе і ввірених їм людей від впливу діяльності В. Мунтяну. Представникам засобів масової інформації настійно рекомендуємо припинити транслювання служінь і програм Духовного центру «Відродження».

При цьому, повідомляємо, що церкви, які входять до складу Української Міжцерковної Ради, щиро готові надати духовну допомогу всім постраждалим внаслідок діяльності Духовного центру «Відродження» та його керівника Володимира Мунтяну.

«Бо буде час, коли здорового вчення приймати не будуть, але за своїми примхами будуть обирати собі вчителів, які б тішили слух» (2Тим.4:3)

«Бо я знаю, що…з вас самих постануть люди, які говоритимуть неправдиво, щоб повести учнів за собою. А тому пильнуйте…» (Дії.20:29-31)

15.10.2013 р.

Scroll to top