29.11.2006 Українська Міжцерковна Рада виступила за право на християнську освіту

Українська Міжцерковна Рада, до якої входять кілька молодих протестантських об’єднань і Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ, на прес-конференції 29 листопада оприлюднила офіційну заяву, в які вимагає права створювати при Церквах навчальні заклади.

Подаємо повний текст документа, адресованого народові України, Президентові, Прем’єр-міністру України, Голові Верховної Ради України, Міністрові освіти та науки України:

«У зв’язку з відхиленням Верховною Радою 1 листопада 2006 року законопроекту, поданого депутатом Стретовичем про право Церквам відкривати свої учбові заклади, висловлюємо незгоду через явне порушення Конституції України (ст.24 «Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, політичних чи релігійних переконань») та «Закону України про свободу совісті та релігійні організації» (ст.6 «Релігійні організації мають право створювати навчальні заклади»).

Вбачаємо в цьому бажання призупинити розвиток демократичних перемін в Україні. Зокрема занепокоєння викликає те, що дотепер в школах викладають цілий ряд атеїстичних предметів, що порушує право батьків замовляти в Міносвіти знання для своїх дітей.

Залишаємо за собою право на створення при Церквах навчальних закладів. Будемо відстоювати право батьків вирішувати де і що будуть вивчати їх діти. Хочемо наголосити на неможливості Міносвіти монополізувати право на освіту, на присвоєння наукових звань чи ступенів, право на що мають приватні особи та Церкви згідно з європейськими та Болонськими положеннями».

 

29.11.2006 р.

Scroll to top