Молитва за Україну та Київ «Збудуймо захист» (2008)

З 12 по 14 грудня в столиці проходила триденна Молитовна Акція – “Збудуймо Захист”. В ній взяли участь Владико Никон – єпископ Української Автокефальної Православної Церкви, Сергій Балюк – єпископ Християнської Євангельської Церкви, Олександр Панчук – старший пастор Собору Незалежних Церков, Софія Жукотанська – пастор Всеукраїнської Християнської Асамблеї, Геннадій Валуєв – старший пастор Християнського Центру Євангелізації “Братерсько-сестринська любов”, а також інші єпископа, пастора, парафіяни протестанських, православних та греко-католицьких церков.

12 грудня, о 17:00,  у будинку Профспілок, що на Майдані Незалежності, розпочався перший день посту і молитви за Україну та Київ. Молитва супроводжувалася хвалою від музичних партнерів: Валерія Коропа, Олега Майовського, Оксамити, хору Всеукраїнської Християнської Асамблеї, груп з церков “Спасіння”, “Блага звістка”, “Фладельфія”, “Живе Слово” та інших.

«Я думаю, що, перш за все, ця молитва буде молитвою об’єднання християн, – говорить Софія Жукотанская, – бо  це вгодне Богові. І потім, хто, якщо не ми? Бог почує нашу молитву, наш крик  і Україна буде процвітати».

«Те, що сьогодні відбувалося важко переоцінити, – говорить Оксамита. Я вірю, що вже трапилися переміни, і якісь твердині вже зміщені. І через деякий час ми обов`язково побачимо прояви цього».

13 грудня з 15:00 до 16:00 проходила молитва в призначених місцях. Християни на чолі з єпископами, пастирями і відповідальними координаторами молилися біля Адміністрації Президента за духовну та територіальну єдність; біля Верховної Ради – за стабільність демократичного, політичного, вільного розвитку України; біля Мерії благословляли Київ; біля Верховного Суду молилися за справедливість суддів, правдивість судів та судової системи; біля Національного банку – за стабільність національної валюти; біля будинку Уряду – за ефективну виконавчу владу, зростання соціального захисту населення, припинення корупції; біля монумента Батьківщини-Мати благословляли Україну і молилися за мирні відносини з сусідніми країнами. Також молитвою були охоплені шість автомобільних в’їздів: Одеська, Обуховская, Житомирська, Бориспільська, Чернігівська, Варшавська траси, де молилися за благословення входу і виходу, безпеку на дорогах. За це ж молилися й на центральному залізничному вокзалі, автовокзалі, в аеропортах Бориспіль і Жуляни. Біля Золотих Воріт благословляли майбутні покоління і каялися за гріхи минулих. Біля Андріївської церкви молилися за продовження Євангелії та за благодать для України, на Майдані Незалежності – проходило покаяння за аборти, наркоманію, алкоголізм, припинення злодійств і обману; біля «Телекомпанії Ут-1» – за ЗМІ: за правдиве виклад матеріалів, припинення аморальності на телебаченні.

«Наш Християнський Центр Євангелізації «Братерсько-сестринская любов» молився на Одеській трасі і біля Адміністрації Президента, – говорить Геннадій Валуєв.  Скрізь була Божа присутність, скрізь Бог давав одкровення, і радість, що ми робимо щось особливе. Я впевнений, що Бог не залишиться байдужим до наших молитов, тому що це в Його серці».

«Майдан Незалежності був заповнений, – говорить Софія Жукотанская. Люди молилися зі сльозами на очах, багато плакали, хтось ставав на коліна – це говорить про те, що в серці людей є молитва, яка просить Бога про помилування, прощення і благословення України і Києва. Я вірю, що Бог взяв нашу молитву».

«Незважаючи на холод, під Адміністрацією Президента зібралося більше сотні людей, – говорить Сергій Балюк. Наші молитви йшли прямо в серце неба».

 Після молитви в призначених місцях, до 17:00 всі молитовні групи зібралися в Будинку Профспілок для молитовного вечора зі спільною молитвою, хвалою, поклоніння та свідоцтвами молитовників.

Кульмінацією триденної Молитовної Акції «Збудуймо захист» було заключне служіння під відкритим небом на Володимирському узвозі, яке відбулося 14 грудня о 15:00. Незважаючи на п’ятиградусний мороз, майданчик перед пам’ятником був повністю зайнятий людьми, які підносили свої молитви за Україну та Київ.

Організатори відзначають, що це не одноразова Акція – подібні заходи збираються проводити раз на місяць.

 Нагадуємо, що Молитовна Акція проходила під егідою Української Міжцерковної Ради та за підтримки лідерів багатьох християнських конфесій України.

Scroll to top