МЕДИЧНИМ КАПЕЛАНАМ В УКРАЇНІ БУТИ!

Сьогодні в Україні законодавчо закріплено та активно розвивається військове і пенітенціарне капеланство. Наступним кроком має стати активізація розвитку медичного капеланства, що сприятиме створенню належних умов для задоволення релігійних потреб та духовно-психологічної підтримки пацієнтів і персоналу закладів охорони здоров’я.

В рамках цього 28 та 29 січня 2016 року в Київському національному університету імені Тараса Шевченка відбулася Всеукраїнська міжконфесійна конференції «Розвиток медичного капеланства  в Україні: передумови, потреби та перспективи».

В цьому заході взяли участь священнослужителі різних конфесій із різних регіонів України, представники органів влади, освіти, медицини та громадськості. Організаторами проведення конференції виступили: Всеукраїнський благодійний фонд «Соборність» спільно з Громадською радою при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій(ВРЦіРО).

Підсумком конференції стало обговорення та затвердження Резолюції, а також проектів Положення про медичне капеланство та Кодексу медичного капелана. Було вирішено створити Міжконфесійну робочу групу з розробки концепції та стратегії впровадження медичного капеланства. Також було прийнято рішення звернутися до органів законодавчої та виконавчої влади з проханням створити відповідну міжвідомчому робочу групу.

Таким чином, можна сподіватися, що найближчим часом ми зможемо побачити в українських закладахохорони здоров’я штатних медичних капеланів, які представлятимуть різні християнські конфесії та надаватимуть пацієнтам і персоналу висококваліфіковану душпастирську допомогу.

Scroll to top