В Одесі відбудеться Пасхальна Реконструкція за участю УМР

27 квітня в 13:30 на Дерибасівській відтворять Останній шлях Христа. Тут влаштують масштабну реконструкцію Біблійних подій. Українська Міжцерковна Рада цьогоріч бере участь в заході.

У постановці візьмуть участь понад 300 акторів. Кожен з них буде одягнений в спеціально відтворений костюм I ст. н. е. людей різних верств. Тут будуть і римські легіонери в обладунках і шоломах, і городяни, і Марія мати Ісуса, і навіть сам Понтій Пілат зі своєю свитою. Вони пройдуть по бруківці Дерибасівської від сцени до сцени. Тут розгорнуться знакові події біблійної історії – зрада Юди, зречення Петра, змова Первосвящеників, зустріч з Іродом Антипою, Суд Понтія Пилата, і хресний шлях Ісуса. Видовищна реконструкція стартує 27-го квітня, в суботу о 13:30 на розі вулиць Дерибасівської і віце-адмірала Жукова.

Над постановкою працювали кілька місяців. Спеціально для історичної реконструкції виготовили автентичні костюми із зображень і археологічним знахідкам тієї епохи, замовляли виготовлення натуральних борід і перук для головних героїв. Крім того, в Одесу приїдуть 30 професійних реконструкторів з Італії, Румунії, Польщі та України. Напередодні постановки, 25-го квітня, вони встановлять на Дерибасівській міні-табір римських легіонерів. Тут влаштовуватимуть показові марші і бої в повному обмундируванні тієї історичної епохи. А також встановлять точні копії бойової зброї та стародавнього гриля, на якому легіонери готуватимуть їжу на центральній вулиці Одеси.

«Ми хочемо нагадати одеситам справжню суть свята Пасхи, – каже Денис Сердиченко старший пастор Одеської Народної Церкви.Багато хто звик, що Великдень – це свято обжерливості і розфарбованих яєць. Ми ж хочемо нагадати, що Великдень – це свято торжества добра над злом, подвигу Ісуса Христа, який приніс себе в жертву, щоб спокутувати людські гріхи».

«Пасхальна реконструкція» відбудеться в Одесі вже в сьомий раз. Її створюють БФ «Добрий Самарянин» і Одеська Народна Церква за підтримки Одеської міської ради. Це наймасштабніше в Україні театралізоване костюмоване дійство під відкритим небом, присвячене останнім дням життя Ісуса Христа. У цьому році в «Останній шлях» Христа перетвориться Дерибасівська. Тут відтворять події понад 400 акторів-аматорів в спеціально реконструйованих костюмах тієї історичної епохи, зокрема: купці, легіонери, прості люди, рибалки, цар Ірод та інші персонажі біблійної історії. Цьогоріч Реконструкція пройде за участю УМР (Української міжцерковної ради).

Програма 27 квітня:
12:00 – концертна програма.
– Військовий оркестр Одеської військової академії;
– християнин, учасник «Голос Країни» – Аняня Удогво;
-духовой оркестр Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданова;
13:30 – Пасхальна Реконструкція;
14:30 – концертна програма.
-церковний хор.
– міжконфесійна молитва пасторів за Україну.

Конакти для зв’язку: 096 1310952 Роман Медяник, адміністратор Одеської Народної Церкви.

Джерело: прес-центр Одеської народної церкви

Scroll to top