24.10.2016 ЗАЯВА УКРАЇНСЬКОЇ МІЖЦЕРКОВНОЇ РАДИ ЩОДО РОЗЛУЧЕНЬ СЛУЖИТЕЛІВ ЦЕРКОВ

24 жовтня 2016.

У зв’язку з почастілими випадками розлучень в сім’ях служителів церков, а також поширенням окремими проповідниками вчення, що виправдовує розлучення і повторні шлюби та створює небезпеку підміни біблійних стандартів християнської сім’ї на нездорові, руйнівні, небіблійні практики, ми, старші служителі об’єднань євангельских церков – члени Української Міжцерковної Ради, висловлюємо свою чітку позицію стосовно шлюбу та розлучення:

1. Християнський шлюб – це завіт любові, що укладається між одним чоловіком та однією жінкою на все життя і який благословляє Сам Господь. Тому християнські подружжя не повинні розлучатися, крім випадків, дозволених Новим Завітом (Матв.5:32; 1Кор.7:15).

«…Тому свого духа пильнуйте, і дружину юнацтва свойого не зраджуйте! Бо ненавиджу розвід, говорить Господь, Бог Ізраїлів…» (Мал.2:15,16),

«…Тож, що Бог спарував, людина нехай не розлучує!» (Матв.19:6),

«А тим, що побрались, наказую не я, а Господь: Нехай не розлучається дружина з своїм чоловіком! А коли ж і розлучиться, хай зостається незаміжня, або з чоловіком своїм хай помириться, і не відпускати чоловікові дружини!» (1Кор.7:10,11)

2. Розлучення, здійснене без біблійних підстав, особливо, якщо надалі відбувається інший шлюб, призводить до гріха перелюбу.

«А Я вам кажу, що кожен, хто пускає дружину свою, крім провини розпусти, той доводить її до перелюбу. І хто з відпущеною побереться, той чинить перелюб» (Матв.5:32)

«…Не обманюйте себе: ні розпусники, ні ідоляни, ні перелюбники, ні блудодійники, ні мужоложники… Царства Божого не вспадкують вони!» (1Кор.6:9,10)

3. Служитель церкви, а особливо пастор (єпископ) має бути прикладом вірного люблячого чоловіка та доброго сім’янина. В разі здійснення розлучення служитель повинен залишити свою посаду або примиритися і знову зійтися зі своєю дружиною / своїм чоловіком.

«А єпископ має бути бездоганний, муж однієї дружини, … щоб добре рядив власним домом, що має дітей у слухняності з повною чесністю, бо хто власним домом рядити не вміє, як він зможе пильнувати про Божу Церкву?» (1Тим.3:1‒5)

4. Усвідомлюючи руйнівні наслідки небіблійної позиції та гріховної поведінки служителів, які здійснюють публічне служіння і мають вплив на велику аудиторію людей, визнаючи біблійну відповідальність викривати гріх (1Тим.5:20) та піклуючись про духовний стан віруючих, ми вважаємо неможливим подальше здійснення пасторського служіння Ігорем Косованом, Дмитром Масоном та іншими служителями, які розлучилися всупереч біблійним вимогам.

Закликаємо цих осіб до покаяння та добровільного складання своїх повноважень. Закликаємо не спілкуватися з цими особами, не брати участі в їхніх служіннях, не запрошувати їх на служіння, крім випадку, якщо ними буде вчинено покаяння.

«Коли ж хто не послухає нашого слова через цього листа, зауважте того, і не майте з ним зносин, щоб він був посоромлений. Та не майте його за неприятеля, а навчайте, як брата» (2Сол.3:14,15)

5. Ми закликаємо всіх християн, а особливо служителів церков приділяти значну увагу своїм сім’ям та подружнім відносинам, а також остерігатися лжевчителів, які у своїх лжевченнях посягають на святість шлюбу та Богом встановлений порядок для сім’ї (2Тим.4:3).

«Дружини, коріться своїм чоловікам, як Господеві… Чоловіки, любіть своїх дружин, як і Христос полюбив Церкву, і віддав за неї Себе» (Еф.5:22‒25),

«Нехай буде в усіх чесний шлюб та ложе непорочне…» (Євр.13:4)

ЗАЯВУ ПІДПИСАЛИ:

 • Єпископ Духовного центру християн віри євангельської «Спасіння», Пилип Савочка
 • Єпископ «Собору незалежних євангельських церков України», Анатолій Калюжний
 • Єпископ Духовного управління християн віри Євангельської «Українська Місіонерська Церква», Валерій Решетінський
 • Національний єпископ Союзу «Церква Божа України», Олексій Демидович
 • Старший єпископ «Центру Незалежних Харизматичних Християнських Церков України (Повного Євангелія)», Анатолій Гаврилюк
 • Старший рабин «Київської Єврейської Месіанської Громади», Борис Грисенко
 • Старший єпископ Української християнської церкви «Нове покоління», Андрій Тищенко
 • Єпископ Духовного управління християнських церков «Царство Боже», Олександр Рудинець
 • Голова Ради церков «Всеукраїнська Християнська Асамблея», Андрій Каленчук,
 • Єпископ Об’єднання християнських церков «Дім Хліба», Валерій Григораш
 • Голова Ради Союза Християнських Церков України «Слово життя», Андрій Бакала
 • Єпископ «Об’єднання незалежних церков Миколаївської області», Олег Щербаков
Scroll to top