26.04.2012 ЗВЕРНЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МІЖЦЕРКОВНОЇ РАДИ щодо підтримки діяльності Альянсу «Україна без сиріт»

Християнській спільноті України

Покращимо життя кожної дитини-сироти конкретними діями!

 

Профілактика та подолання безвідповідального батьківства і сирітства є однією з найболючіших духовно-соціальних проблем нашого суспільства. Статистика говорить, що на сьогодні в Україні проживає 96 000 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 27 000 з них підлягають усиновленню. В їх числі тисячі дітей-інвалідів, які практично позбавлені можливості мати власну сім’ю. І тільки одна з десяти осиротілих дітей може сподіватися на більш-менш нормальне життя після виходу з інтернату.

З християнських позицій кожна дитина має велику цінність і безумовне право на повноцінний розвиток та реалізацію закладеної в неї Творцем потенціалу. Найкращим же середовищем для становлення дитини є любляча і турботлива сім’я − батько і матір, на яких Бог поклав основну відповідальність за виховання дітей.

Ми абсолютно переконані, що для ефективного вирішення проблеми сирітства в Україні потрібні консолідовані дії держави та усієї громадськості. Особливу роль у справі допомоги дітям-сиротам має відігрівати Церква, через яку Бог бажає піклуватися про долю дітей, які з різних причин залишилися без батьківської турботи: «Господь…підтримує сироту…» (Пс.145:9),«Чиста і непорочна побожність перед Богом і Отцем полягає в тому, щоб піклуватися сиротами…в їхніх скорботах…»(Як.1:27).

Саме тому ми звертаємося до представників християнських церков, місій, організацій, окремих християнських сімей та всіх, хто підтримує християнські цінності, з проханням не залишатися осторонь цієї біди і всіляко підтримувати бачення та ініціативи Альянсу «Україна без сиріт». Конкретними діями в цьому плані є: підтримка сімей з дітьми, які знаходяться в складних життєвих умовах з метою зміцнення сім’ї, сприяння розвитку відповідального батьківства та попередження «соціального» сирітства, регулярні молитви за дітей-сиріт, підготовка волонтерів та індивідуальних наставників для служіння дітям в інтернатах, фінансова підтримка служіння дітям-сиротам, тимчасове взяття дітей в християнські сім’ї, усиновлення дітей, забезпечення всебічної підтримки батьків, які беруть дітей на виховання. Також усі бажаючі можуть приєднуватися до роботи регіональних ініціативних груп Альянсу та брати участь у конференціях і навчальних курсах, що організовуються під його егідою.

11 листопада 2012 року в Україні вже вдруге відбудеться День молитви за сиріт, метою якого є нагадати людям про особливе Боже ставлення до таких дітей і показати шляхи того, як їм допомогти. Запрошуємо всі християнські громади активно долучитися до події, наслідком якої будуть суттєві зміни в житті тисяч обездолених дітей.

6−8 лютого 2013 року в м. Київ вперше пройде Міжнародний форум для пасторів та священнослужителів щодо стратегічної ролі Церкви в досягненні дітей і служінні сиротам.

Сьогодні в церквах України є достатньо можливостей для того, щоб охопити всіх дітей-сиріт справжньою християнською любов’ю і піклуванням. Давайте об’єднаймо свої зусилля та попередимо поширення сирітства в нашій країні, щоб кожна без виключення дитина знайшла свою люблячу сім’ю, а Україна стала країною без сиріт:«І хто прийме одне таке дитя в ім’я Моє, той Мене приймає» (Мт.18:5).

 

З повагою,

 

Головуючий Української Міжцерковної Ради,

Національний єпископ Союзу церков «Церква Божа» в Україні Олексій Демидович

Члени Української Міжцерковної Ради:

 • Єпископ Собору незалежних євангельських церков України Анатолій Калюжний
 • Президент Об’єднання Незалежних Харизматичних церков України Анатолій Гаврилюк
 • Єпископ Духовного управління християн віри євангельської «Українська Місіонерська Церква» Валерій Решетинський
 • Єпископ Релігійної громади «Церква Спасіння» Пилип Савочка
 • Єпископ Об’єднаної Християнської Євангельської Церкви Живого Бога України Сергій Балюк
 • Єпископ Духовного управління християнських церков «Царство Боже» в Україні Олександр Рудинець
 • Старший пастор Центру християнських євангельських церков України «Перемога» Генрі Мадава
 • Старший рабин Київської Єврейської месіанської громади Борис Грисенко
 • Старший єпископ Духовного управління євангельських християн української християнської церкви «Нове Покоління» Андрій Тищенко
 • Президент Всеукраїнської Християнської Асамблея Софія Жукотанська
 • Старший пастор Союзу церков «Світло пробудження» Юрій Шаповал
 • Єпископ Асоціації євангельських церков «Блага Звістка» Давид Чеботарьов
 • Президент Асамблеї християнських пресвітеріанських церков України Юрій Щербина
 • Президент Міжнародного міжконфесійного служіння «Рух шукачів Бога» Сергій Шидловський
 • Старший пастор Харизматичної Релігійної Громади Повного Євангелія «Відродження» Володимир Мунтян
 • Директор українського відділення Міжнародної організації «Молодь з місією» Олександр Воляник
 • Голова Союзу християнських письменників України Костянтин Шаповалов
 • Голова комітету Української Міжцерковної Ради «Любов проти гомосексуалізму» Руслан Кухарчук
 • Виконавчий секретар Української Міжцерковної Ради,
 • заступник єпископа Духовного управління християн віри євангельської «Українська Місіонерська Церква» Валерій Алимов

 

 

26.04.2012 р

Scroll to top