За ініціативи СХПУ в Національному музеї літератури відкрилась унікальна художня виставка

5 листопада у Національному музеї літератури України відбулося офіційне відкриття художньої виставки «Збережем народне надбання», ініційованої ВГО «Спілка християнських письменників України».

Аналогів щойно відкритій виставці в Україні, немає. Її експозиція складається з картин, що знаходяться в приватних колекціях киян, більшість з яких придбана на благодійному аукціоні живопису «Київський арт-вернісаж», кошти від якого були спрямовані вдовам та сиротам загиблих воїнів АТО, дітям-сиротам та інвалідам.

На виставці представлено 90 робіт як сучасних українських художників, так і художників радянського періоду. Серед класиків роботи Народного художника УРСР Петра Столяренка, Народних художників України Віктора Бабенцова та Василя Габди, Заслуженого художника УРСР Володимира Сидорука, членів Спілки художників СРСР Матвія Когана-Шаца та Віктора Севастьянова. Сучасний український живопис представлен роботами члена Національної спілки художників України Сергія Шаповалова, подружжя, очільників СХПУ, членів Професійної міжнародної спілки художників Костянтина та Світлани Шаповалових та молодого талановитого художника з іванофранківщини Любомира Мартинюка.

На відкритті виставки було дуже багато друзів, постійних відвідувачів художніх виставок та колекціонерів, які дали можливість широкому загалу побачити придбані ними картини.

Серед гостей був Максим Георгійович Рильський, онук видатного українського письменника Максима Рильського, який вже не в перше відвідує художні виставки Костянтина та Світлани Шаповалових, які і виступили ініціаторами заходу.

Прийшли підтримати та насолодитися витворами справжнього мистецтва представники київських бібліотек, теж постійні гості на художніх виставках подружжя Шаповалових. Серед них директорка публічної бібліотеки ім. Лесі Українки м.Києва Ольга Романюк, завідуюча районною дитячою бібліотекою ім.Павла Усенка Ірина Мицкіх, представники платформи «Люди допомагають людям», з якою СХПУ співпрацює — передає виручені на благодійних аукціонах живопису кошти найбільш потребуючим допомоги сім’ям загиблих воїнів АТО. Всі гості дуже тепло, щиро, «непротокольно» ділилися враженнями від виставки.

З привітанням від Національного музею літератури України виступила завідуюча відділом науково-освітньої роботи Оксана Дмитрівна Твердохліб. Вона дякувала організаторам за можливість представити у стінах Музею таку чудову колекцію. 

Заступник голови  Громадської Ради при Міністерстві культури України Лариса Котлякова, яка була присутня на виставці, у своєму привітанні відзначила важливу функцію даної експозиції. Зокрема, вона сказала: «Мистецтво, яке знаходиться під замком, не виконує своєї функції».

Про суспільне та виховне значення живопису, мистецтва, в цілому, з яким переважна більшість людей знайомиться саме на виставках, говорили і організатори. Світлана Шаповалова у своєму виступі підкреслила, що мистецтво спроможне впливати на світогляд людини та формувати його художній та естетичний смак.

Не обійшлося на відкритті і без музики. В залі лунали ніжні мелодії у виконанні молодого та талановитого саксофоніста Андрія Чмута, який працює з Джамалою. Але цей виступ, як і сама експозиція, були не єдиними родзинками вечора. На завершення всіх присутніх чекала цікава екскурсія експозицією, яку провів Костянтин Шаповалов. Художник розповідав про представлені роботи, їх авторів, ділився цікавими історіями та моментами їх життя.

І гості, і організатори, і господарі, представники Музею, здається були задоволені.

Scroll to top